Kiedy poszukujemy nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla naszego domu lub mieszkania, warto między innymi postawić na energooszczędność. Rozważmy wówczas montaż wentylacji mechanicznej, rekuperacji ciepła (czyli jego odzysku) i klimatyzacji. 

Korzyści z takiej decyzji dla mieszkańców domu czy mieszkania jest sporo.

Po pierwsze – oszczędności finansowe z racji odzyskiwania ciepła pochodzącego z wnętrza domu (odzysk do 95% energii), które przy tradycyjnym wietrzeniu/wentylacji grawitacyjnej po prostu zostałoby utracone.

Po drugie niższe koszty ogrzewania z racji już zaoszczędzonego ciepła.

Po trzecie – stała temperatura wewnątrz pomieszczeń, niezależnie od pory roku, bez wychłodzenia miejscowego (punktowego) bądź całego domu. Dodatkowo w lecie rekuperacja może nieco ochładzać nawiewane powietrze (jednak dopiero klimatyzacja spowoduje znaczne jego schłodzenie i odprowadzenie wilgoci).

Po czwarte – równomiernie wymieniane, oczyszczane z pyłu, smogu, nieprzyjemnych zapachów, pyłków roślin i insektów powietrze (dzięki filtracji przez niektórych nazywanej filtrator).

Po piąte – odprowadzanie wilgoci i dwutlenku węgla z pomieszczeń. Odbywa się to wszystko przy zamkniętych oknach, które oczywiście można otwierać, pamiętając jednak o zaletach płynących z ich nieotwierania.

Po szóste – jest to system niewymagający obsługi ze strony użytkownika

W zależności od życzeń Klienta dostosowujemy do jego potrzeb projekt takiego systemu wraz z wykonaniem. Może to być wentylacja mechaniczna i (lub) rekuperacja z klimatyzacją albo jedynie klimatyzacja. Najlepiej pomyśleć o tym na etapie projektowania domu czy jego budowy. Jednak nawet po zamieszkaniu w nim zazwyczaj jest możliwość montażu pewnych rozwiązań.

Nasza firma działa w rejonie Krynicy i okolic.

Udzielimy Państwu wszelkich informacji na temat wentylacji mechanicznej, rekuperacji, klimatyzacji.

Dokonujemy indywidualnej bezpłatnej wyceny oraz profesjonalnie doradzamy (np. użycie rur stalowych do wentylacji mechanicznej i rekuperacji, plastikowych kanałów wentylacyjnych, spirokanałów wentylacyjnych stalowych itp.).

Kontakt 515024619